Modalitati de acces ale pacientilor catre spital

INFORMATII PRIVIND MODALITATILE DE ACCES ALE PACIENTILOR CATRE SPITAL

Spitalul Clinic Prof. Dr. Constantin Angelescu se afla pe Aleea Cauzasi, nr. 49 - 51 sector 3, Bucuresti Romania, in apropierea intersectiei dintre bulevardul Mircea Voda si bulevardul Unirii( langa Tribunalul Bucuresti si Bibilioteca Nationala a Romaniei).

1. Pentru transportul in comun :
  • se poate cobori la statia de metrou Unirii, iar apoi se poate merge pe jos(aproximativ 1 km)
  • De asemenea se poate ajunge cu RATB, folosind: 116,117, 313 coborand la statia MIRCEA VODA, respectiv 104, 123,124,385, coborand la statia BIBLIOTECA NATIONALA A ROMANIEI, ambele statii situandu-se la mai putin de 300m de spital.

2. Pentru accesul cu autoturismul sau pietonal,  cautati adresa Aleea Cauzasi, nr. 49 - 51 sector 3, Bucuresti Romania